Prohlédněte si fotky a prezentace ze CFO Congressu 2018

Zde budou po konferenci k dispozici ke stažení prezentace řečníků, foto a video rozhovory.

Prezentace

Prohlédněte si prezentace ze CFO Congressu 2018

Zobrazit prezentace

Foto

  Prohlédněte si více fotek ze CFO Congressu 2018

  Zobrazit fotogalerii

  Videa

  Klíčové myšlenky ze CFO Congressu 2017

  Co nejvíce trápí českou ekonomiku? CFO a interní transformace. Do jakých oblastí finanční ředitelé nově promlouvají? A do jaké reklamy má smysl investovat? Inspirujte se v 10 minutách rozhovorů se zástupci firem Deloitte, ČSOB, Intersnack Group a Asociace komunikačních agentur.

  David Marek, Deloitte: Aktuální ekonomický výhled

  Jaké jsou aktuální makroekonomické výhledy pro rok 2015 a další roky. Koruna vs. EUR a USD. Co by měl CFO zohlednit při tvorbě plánu na rok 2016 a dále. Jak si stojí další regiony?

  Lubor Žalman, EnCor Capital Management: Novou ekonomiku banky financovat neumí

  Lubor Žalman stál několik let v čele Raiffeissenbank a v otázce pružnosti bank je skeptický. Ochrana vkladů malých střadatelů vytváří spíše stále přísnější regulace. Naděje, že by banky dokázaly uhlídat rizika spojená s novou ekonomikou a ochotněji takové projekty financovaly je proto mizivá. A to i v případě, že takové firmy řadu let generují přesvědčivé cashflow. Bez zástavy není nic ztraceno a lze se vydat k investičnímu bankovnictví a k soukromým fondům. Tyto peníze jsou dražší, ale jejich získání je pružnější a navíc s nimi přichází i cenné know-how. Statistiky říkají, že se u nás bohužel tato forma využívá stále výrazně méně než ve světě, a tak míří EnCor rozhodně užitečným směrem.

  Jan Bechyně, O2: PPF: Řízení podle finanční hodnoty

  PPF přeměnilo O2 na svou čistě finanční investici. Jan Bechyně z controllingu přibližuje kulturu řízení firmy podle finanční hodnoty, kterou PPF do O2 vnesla mnohem razantněji než Telefonica. Cíle vnímání brandu, podílu na trhu a další tak typické pro korporace jdou stranou a do všech útvarů se prolíná znalost vytvořené hodnoty. Budoucnost ukáže, jak bude tento proces úspěšný.