Zatímco ještě před několika lety bylo Česko téměř ukázkově stabilní ekonomikou, nyní se vrší jeden problém za druhým. Co s tím? Co nás čeká (a nemine)?
Významný propad reálných příjmů, s nímž se většina zaměstnanců potýká již od minulého roku, znatelně posouvá strukturu motivací pro setrvání ve stávajícím zaměstnání, potažmo pro změnu práce. Na základě výsledků aktuálních výzkumů se podíváme na to, jak se u nás mění mzdy v soukromé sféře a jaký dopad to má na hospodaření zaměstnanců i na proměnu struktury jejich motivů pro (případné) změny práce. Probereme také reakce a další plány českých zaměstnavatelů + co v důsledku toho můžeme na českém pracovním trhu očekávat v horizontu roku až dvou.
Jakou roli v energetické transformaci hrají banky a jaké jsou přínosy udržitelného financování? Dozvíte se i na konkrétním příkladu transformace.
Pojem VUCA odkazuje, mimo jiné, na nestálost a komplexitu dnešního světa. Jak se s těmito výzvami vyrovnává odvětví, které je pro českou ekonomiku klíčové? Aktuální trendy ve směřovaní automobilového průmyslu i reálné příklady z praxe pohledem lídra trhu, který své výrobky z Brandýsa nad Labem dodává do největších světových automobilek.
Týkají se vás převodní ceny? Jste si jistí, že máte tuto problematiku správně ošetřenou? Jaké jsou novinky a aktuální judikáty v této oblasti? Na to vše, a ještě mnohem víc, získáte odpověď v příspěvku.
V případě demografických změn se hodně mluví o udržitelnosti důchodového systému. Budeme tedy muset pracovat do 70? Jak zdraví ovlivňuje ekonomiku? Jsou maniodepresivní Češi schopni dosáhnout vyššího fyzického, psychického a finančního zdraví? A proč potřebujeme ministerstvo zdraví víc než ministerstvo zdravotnictví.
Prezentace vybraných výsledků regionálního průzkumu Tax Technology Survey 2023, ve kterém se zaměřujeme na vývoj technologických potřeb a strategií v daňové oblasti. Zkoumáme faktory, které mají vliv na firmy a jejich rozhodování o investicích do technologií, implementaci a modernizaci systémů ERP nové generace, využívání technologií v rámci daňové oblasti či plnění požadavků na digitalizaci daní.
Jak rozlišit běžné vedení a opravdové řízením firmy? Jaká je nová role CFO a jak mu může CPM systém pomoci? Investice do nových technologií a nástrojů: Jak neplýtvat časem, energií a penězy na neefektivní implementace?
Umělá inteligence vyspěla do stavu, kdy reálně pomáhá s business procesy. Pojďme se spolu na příkladech z praxe podívat nejen na to, jak může umělá inteligence pomoci ve finančním řízení, ale i na to, jak může v businessu škodit.
Finanční řízení je stejně jako podnikání samotné ovlivněné nejistotou. Prediktivní analytika nám umožňuje s některými nejistými jevy nakládat strukturovaným a optimalizovaným způsobem. V krátké případové studii se seznámíme s příkladem, kde byla prediktivní analytika úspěšně použita pro podstatné snížení míry nejistoty při řízení cashflow.
Společnosti stojí před naléhavým úkolem: udělat více s méně prostředky a ušetřit náklady při zachování růstu a příjmů. Klíčem je automatizace!
Podíváme se na základní obrysy technických, organizačních a právních nástrah, které s sebou přináší česká implementace směrnice NIS 2 a na to, jak se finančního trhu dotkne nařízení DORA, které má spolu s vývojem v oblasti kybernetické bezpečnosti potenciál změnit způsob, jakým některé finanční služby fungují.
Karel Čermák, Group CFO, Plaček Pet Products
Kateřina Kadlecová, CEO, USSPA
Cyril Klepek, Founder & CEO, Cyrkl
Jan Lát, CFO a místopředseda představenstva, Beneš a Lát
Václav Lipowski, CFO, Wienerberger
Lenka Škopová, CFO, Nestlé Česko
Prostor pro reflexi hlavních témat, která během dne zazněla, u sklenky a dobrého sousta.