Program

Konferencí provází Daniel Stach, Česká televize

08:00 - 09:00

Registrace účastníků, networking

09:00 - 11:00

Blok A: Klíčové ukazatele pro finanční řízení

Rozkolísaná ekonomika v nejisté době

David Marek, Chief Economist & Director, Deloitte

Zatímco ještě před několika lety bylo Česko téměř ukázkově stabilní ekonomikou, nyní se vrší jeden problém za druhým. Co s tím? Co nás čeká (a nemine)?

Mzdy a vše podstatné, co nyní hýbe spokojeností a motivací zaměstnanců v ČR (v datech)

Tomáš Ervín Dombrovský, analytik pracovního trhu, LMC

Významný propad reálných příjmů, s nímž se většina zaměstnanců potýká již od minulého roku, znatelně posouvá strukturu motivací pro setrvání ve stávajícím zaměstnání, potažmo pro změnu práce. Na základě výsledků aktuálních výzkumů se podíváme na to, jak se u nás mění mzdy v soukromé sféře a jaký dopad to má na hospodaření zaměstnanců i na proměnu struktury jejich motivů pro (případné) změny práce. Probereme také reakce a další plány českých zaměstnavatelů + co v důsledku toho můžeme na českém pracovním trhu očekávat v horizontu roku až dvou.

Co obnáší udržitelná/energetická transformace?

Igor Mora, Director Energy Sector, ING Bank
Eva Bučová, Head Corporate Sector Coverage & Chair Sustainability Committee, ING Bank

Jakou roli v energetické transformaci hrají banky a jaké jsou přínosy udržitelného financování? Dozvíte se i na konkrétním příkladu transformace.

Je VUCA v Automotive nový normál?

Jiří Černý, Head of Supply Chain Management, Continental Automotive

Pojem VUCA odkazuje, mimo jiné, na nestálost a komplexitu dnešního světa. Jak se s těmito výzvami vyrovnává odvětví, které je pro českou ekonomiku klíčové? Aktuální trendy ve směřovaní automobilového průmyslu i reálné příklady z praxe pohledem lídra trhu, který své výrobky z Brandýsa nad Labem dodává do největších světových automobilek.

Převodní ceny a jejich úskalí

Lukáš Eisenwort, zakládající partner, EKP Advisory

Týkají se vás převodní ceny? Jste si jistí, že máte tuto problematiku správně ošetřenou? Jaké jsou novinky a aktuální judikáty v této oblasti? Na to vše, a ještě mnohem víc, získáte odpověď v příspěvku.

Zdraví a ekonomika

David Navrátil, ministr, Ministr Zdraví a hlavní ekonom, Česká spořitelna

V případě demografických změn se hodně mluví o udržitelnosti důchodového systému. Budeme tedy muset pracovat do 70? Jak zdraví ovlivňuje ekonomiku? Jsou maniodepresivní Češi schopni dosáhnout vyššího fyzického, psychického a finančního zdraví? A proč potřebujeme ministerstvo zdraví víc než ministerstvo zdravotnictví.

11:00 - 11:30

Přestávka na kávu a čaj

11:30 - 13:30

Blok B: Technologie a finanční řízení

Vývoj technologických potřeb a strategií v daňové oblasti

Radka Mašková, Director Tax & Legal, Deloitte
Jaroslav Beneš, Director & Chief Technology Officer Tax & Legal, Deloitte

Prezentace vybraných výsledků regionálního průzkumu Tax Technology Survey 2023, ve kterém se zaměřujeme na vývoj technologických potřeb a strategií v daňové oblasti. Zkoumáme faktory, které mají vliv na firmy a jejich rozhodování o investicích do technologií, implementaci a modernizaci systémů ERP nové generace, využívání technologií v rámci daňové oblasti či plnění požadavků na digitalizaci daní.

Digitální transformace ve finančním oddělení – prediktivní FP&A nástroje nad ERP systémem

Krzysztof Kowal, CEO, Incube CPM

Jak rozlišit běžné vedení a opravdové řízením firmy? Jaká je nová role CFO a jak mu může CPM systém pomoci? Investice do nových technologií a nástrojů: Jak neplýtvat časem, energií a penězy na neefektivní implementace?

Přínosy a hrozby umělé inteligence z pohledu CFO

Štěpán Bouda, Head of Enterprise Content Management Division, Sabris

Umělá inteligence vyspěla do stavu, kdy reálně pomáhá s business procesy. Pojďme se spolu na příkladech z praxe podívat nejen na to, jak může umělá inteligence pomoci ve finančním řízení, ale i na to, jak může v businessu škodit.

Jak snížit nejistotu pomocí prediktivního cashflow

Pavel Pilař, Senior Consultant, Sophia Solutions

Finanční řízení je stejně jako podnikání samotné ovlivněné nejistotou. Prediktivní analytika nám umožňuje s některými nejistými jevy nakládat strukturovaným a optimalizovaným způsobem. V krátké případové studii se seznámíme s příkladem, kde byla prediktivní analytika úspěšně použita pro podstatné snížení míry nejistoty při řízení cashflow.

Zvyšte svůj EBITDA pomocí automatizace, odblokujte efektivitu a podpořte produktivitu

Pavla Munzarová, CFO, Mews
Jan Moravec, Senior Account Executive CZ&SK, Salesforce

Společnosti stojí před naléhavým úkolem: udělat více s méně prostředky a ušetřit náklady při zachování růstu a příjmů. Klíčem je automatizace!

Právní novinky v oblasti kybernetické bezpečnosti

Adam Škarka, advokát, SEDLAKOVA LEGAL

Podíváme se na základní obrysy technických, organizačních a právních nástrah, které s sebou přináší česká implementace směrnice NIS 2 a na to, jak se finančního trhu dotkne nařízení DORA, které má spolu s vývojem v oblasti kybernetické bezpečnosti potenciál změnit způsob, jakým některé finanční služby fungují.

13:30 - 14:30

Pracovní oběd a networking

14:30 - 15:45

Blok C: Diskuse

Panelová diskuze

Karel Čermák, Group CFO, Plaček Pet Products

Kateřina Kadlecová, CEO, USSPA

Cyril Klepek, Founder & CEO, Cyrkl

Jan Lát, CFO a místopředseda představenstva, Beneš a Lát

Václav Lipowski, CFO, Wienerberger

Lenka Škopová, CFO, Nestlé Česko

15:45

Koktejl a afterparty

Prostor pro reflexi hlavních témat, která během dne zazněla, u sklenky a dobrého sousta.